Instagram: Koľko zarábajú ľudia zo sociálnych médií?

Je však nepravdepodobné, že by disciplinárne opatrenia tlmili nadšenie v oblasti, ktorá vyrastala z reklamného miesta na svetový fenomén za menej ako desať rokov.
Koľko peňazí tvoria ľudia zo sociálnych médií?
Kat Richardson, kreatívna riaditeľka marketingovej agentúry WaR, hovorí BBC, že užívatelia potrebujú približne 10 000 nasledovníkov, aby mohli "začať robiť čokoľvek".

instagram

Do šiestich cifier
Platba pre týchto používateľov je "pomerne nízka úroveň" – okolo 100 libier za príspevok Instagram – hovorí. Ale po tom môže pomerne rýchlo postupovať.
"Akonáhle sa dostanete na 30 000 nasledovníkov, na módny alebo kozmetický príspevok, môžete sa pozrieť na približne 750 libier," hovorí.
Rohan Midha, výkonný riaditeľ agentúry PMYB, dodáva, že malí – alebo "mikro" – ovplyvňujúci sa môžu platiť s bezplatnými produktmi, zatiaľ čo väčšie účty sa dostanú "do šiestich čísel".

modelka

Dlhoročné vzťahy medzi značkami a vplyvmi majú tendenciu byť výhodnejšie – pre obe strany – v porovnaní s jednotlivými pracovnými miestami.
"Z našich údajov sme zistili, že jednorazové príspevky nevedú k skutočne dôveryhodnej podpore," hovorí. "Najlepšie výsledky sa vyskytujú vtedy, keď ovplyvňovateľ propaguje dlhšiu dobu."
Dokonca aj Kat tvrdí, že účty spoločnosti Instagram s približne miliónom stúpencov si môžu objednať 10 000 libier na jednorazový príspevok.

Ale veľkosť nasledujúceho nemusí byť nevyhnutne rovnaká ako veľkosť výplaty šeku. Existuje "veľa premenných" v partnerstvách značiek a ovplyvňujúcich, hovorí.
Kat vysvetľuje: "Napríklad v prípade Instagram je drahšie, ak ste prejsť na stránku značky, je drahšie, ak existujú odkazy na určité produkty, je to aj drahšie, ak robíte príbehy Instagram, písať o tom vo svojom blogu a jeho prepojenie s ním v Instagram.
"Všetko ide ako balík, ktorý môže byť predávaný značke a zvýšiť vašu peňažnú hodnotu."

kráska

V hornej časti váhy môžu ľudia ako Kylie Jennerová, ktorá má viac ako 116 miliónov nasledovníkov na Instagram, 25 miliónov na Twitteru a 21 miliónov na Facebooku, môžu zarobiť asi 750 000 GBP za jeden príspevok.
Poradenstvo pre nadšencov
Takže čo potrebujú robotníci, ktorí dúfajú, že budú žiť z ich online prítomnosti?
"Základným pojmom je, že ľudia kupujú od ľudí, ktorým dôverujú a obdivujú," hovorí Rohan. "Ak ovplyvniteľ má schopnosť spraviť svoje publikum, potom je pravdepodobné, že značky ich zaplatia za propagáciu produktu alebo služby."