Ako vytvoriť príjemný a pokojný domov?

Váš domov vám buď poskytuje podporu a ochranu, alebo vysáva vašu energiu a vyčerpáva vás. V dnešnom uponáhľanom svete je dôležitejšie než kedykoľvek predtým vytvoriť si pokojný a príjemný priestor, ktorý vám umožní „dobitie bateriek“.
 
Ako sa zbaviť toxického životného štýlu a premeniť svoj dom na relaxačný priestor a zase žiť šťastný život? Vyskúšajte niektoré z nasledujúcich riešení pre vytvorenie vlastnej svätyne:

vlastnicrtví
 
Všetky izby sú dôležité:aj tie, ktoré sú často prehliadané. Buď ide o nie celkom dokončený priestor, alebo skladovaciu miestnosť, tu je jednoduchšie zatvoriť dvere a zaoberať sa takouto izbou ďalší deň. Vo vašom podvedomí to ale zostáva a spotrebúva tak vašu energiu. Vytvorte harmóniu domova tým, že každý kút vo vašom dome bude inšpiratívny.
 
Zbavte sa neporiadku:Neporiadok spôsobuje fyzický a nevedomý chaos. Nielen, že nemôžete nájsť kľúče, ale môže na vás pôsobiť rušivo aj keď ste kilometre od domu. Pripravte si plán. Bez ohľadu na to, či ide o šatník, alebo hromadu papiera na stole, je načase vyriešiť úlohy a uvoľniť napätie, ktoré neporiadok vytvára.
 
Farebnosť:Farba nás ovplyvňuje na emocionálnej, psychickej a fyzickej úrovni. Štúdie ukázali, že farba môže zmeniť telesnú teplotu a chuť do jedla. Môže ovplyvniť vašu náladu alebo úroveň energie. Začnite si uvedomovať, ako vás ovplyvňujú rôzne farby predtým, ako určíte, akým odtieňom vymaľujete vaše steny.

věnec
 
Odstráňte „zlého ducha“:Skúsenosti, ktoré ste mali vo svojom živote, visia zo steny alebo sedia na policiach vášho domova. Pravdepodobne máte spomienky spojené s gaučom alebo s obrazom na stene. Keď sú asociácie negatívne, tieto spomienky vás môžu vyčerpať. Uvedomte si veci vo vašom dome, ktoré sú spojené s nežiaducimi pocitmi. Odstránením tohto „zlého ducha“ a budete o krok bližšie k vytvoreniu pokojného domova.